HISTORIA

Ceramica Flaminia została założona w 1955 roku w Civita Castellana, jest to region w którym od czasów starożytnych wytwarza się ceramikę. Pierwsze przykłady sztuki ceramicznej powstały w tym obszarze wokół IV wiek pne. A pierwsze warsztaty ceramiczne są z początku 1900 roku. Produkowało się w nich płytki, naczynia oraz ceramikę sanitarną.

 

Dziś Flaminia specjalizuje się w produkcji wysokiej jakość ceramiki sanitarnej. Dzięki doświadczeniu i pasji pracowników tworzą oni produkty o najwyższej jakości „Made in Italy”.

 

Flaminia często zaprasza do współpracy międzynarodowych projektantów dzięki czemu nasze produkty odbiegają od standardowych
i wyznaczają nowe trendy.

TECHNOLOGIA

Wszystkie procesy technologiczne są z automatyzowane na każdym etapie od momentu odlewania do szkliwienia co pozwala na precyzyjne wykonanie każdego produktu, natomiast w przy-padku bardziej złożonych modeli nanoszone są poprawki ręczne.

 

Za wysoką jakość otrzymaliśmy wiele nagród, nasze produkty posiadają certyfikaty UNI EN ISO 9001 - 2000 certyfikat dla systemu jakości, UNI EN ISO 14001 - Certyfikat 2004 dla swojego systemu ochrony środowiska oraz jesteśmy członkiem ADI (Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego)


 

Istnieje możliwość obejrzenia wielu towarów w naszym punkcie sprzedaży tradycyjnej. Zapraszamy.

 

 

Świat Łazienek XXI w.
Warszawa, ul. Bartycka 24/26
pawilon 227